O nás

kto sme a čo robíme

Opti – project s.r.o. je česká moderná obchodná spoločnosť, ktorá patrí medzi distribútorov okuliarových šošoviek, obrúb a prístrojov v Českej republike a na Slovensku.

Spoločnosť vychádza z praktických znalostí a rodinnej tradície v odbore očnej optiky, ktorá siaha až do roku 1961.

Spoločne už pár rokov

V době velkých korporátních firem, u kterých pokulhává především servis, je rodinná firma Opti – project s.r.o. idealním partnerem pro optiky, které vyžadují individuální služby a skvělé ceny. 

Preferujeme skvělé služby a individuální přístup. To vše nalézáme a vždy se na Opti -Project s důvěrou obracíme.
Bc. Radek Wagner
Bc. Radek Wagner
Optika Wagner

Opti – Project je držitelem tří zásadních hodnot: Kvality, spolehlivosti a partnerství. Kvalitu lze spatřit u stovek spokojených nositelů brýlových čoček a obrub, spolehlivost můžeme měřit loajalitou, vstřícnosti a schopnosti pružně a efektivně reagovat na jakýkoliv požadavek, partnerství zase spočívá ve vytváření vzájemných pevných obchodních vztahů, které mezi našimi firmami trvají už více než dekádu. Opti – Project je zkrátka značka, která se neokouká.

Petra Hečková
Petra Hečková
Optika Hečková a syn s.r.o.

Za vyše 25-ročnej praxe očného optika a zároveň majiteľa optiky, som spolupracoval skoro so všetkými firmami ditribujúcimi okuliarové šošovky do očných optík. S Opti Projectem spolupracujem vyše 10 rokov a ich produkty značky Shamir, sú podľa mňa najlepšie na trhu. Samozrejme aj ekonomická trieda OptiActive® spĺňa nadštandartnú kvalitu.

Mgr. Peter Kozinka
Mgr. Peter Kozinka
OPTIK GALÉRIA
Po těch mnoho letech, co společně obchodujeme, stále stejně dobří.
Firma, kde se spolupráce stává přátelstvím.
Róbert Majerník
Róbert Majerník
eRI OPTIK

Shamir

V roku 2008 získala spoločnosť zastúpenie okuliarových šošoviek prestížnej globálnej značky Shamir. Spoločnosť Shamir Optical LTD vlastní rozsiahle vedecké zázemie pre rozvoj pokročilých optických technológií a svoje vynálezy a patenty predáva popredným výrobcom okuliarov. Predovšetkým však sama vyrába okuliarové šošovky a ako prvá patentovala technológiu The Freeform®. V oblasti individuálnych (progresívnych a jednoohniskových) okuliarových šošoviek, je v súčasnosti absolútnou špičkou v možnostiach zobrazenia, a to vďaka použitiu najnovšej technológie na spracovanie.

Huvitz

Opti – Project s.r.o. je tiež distribútorom či sprostredkovateľom nákupu prístrojov používaných v odbore očnej optiky a optometrie a najnovšie aj vozidiel pre očných optikov. Spolupracujeme s oficiálnym zastúpením značiek Charops, Huvitz, a v prípade automobilov s predajcami Hyundai, Mazda, Volvo, Mitsubishi, Ford, Infinity a Fiat.

Vybavenie nevyhnutné pre podnikanie v odbore očnej optiky (vrátane vozidiel) našim partnerom plne financujeme priznanými bonusmi za odber našich okuliarových šošoviek.

Naše ciele

Prioritným cieľom Opti – Project s.r.o. je kvalitná, bezchybná a profesionálna distribúcia okuliarových šošoviek.

Radi by sme tiež prispeli svojimi skúsenosťami a kvalifikovaným personálom k modernizácii celej odbornej praxe očnej optiky s príspevkom IT trendov a moderného marketingového pohľadu na trh.

Pomáhame

Naša spoločnosť je založená na hodnotách, ktorých cieľom je okrem iného aj pomoc tým, ktorí trpia z rôznych dôvodov, a ktorí nemôžu vyriešiť svoj problém z dôvodu finančných a iných nedostatkov.

Preto bola napr. založená spolupráca s neziskovou organizáciou Svetlo pre svet, ktorá pomáha ľuďom v Etiópii v oblasti liečby zraku.

Časová os

Sme tu pre Vás od roku 2000.

 • 2023

  Rover Eyewear

  Získanie licencie na distribúciu značiek okuliarových obrúb a slnečných okuliarov Land Rover Eyewear & Range Rover Eyewear pre Českú republiku a Slovensko.

 • 2018

  EYRES

  Pridelenie licencie na distribúciu značky EYRES pre Českú republiku a Slovensko

 • 2014

  HUVITZ

  Spoludistribučná dohoda so spoločnosťou HUVITZ a Developtik s.r.o. pre oficiálne zastúpenie pre Českú republiku a Slovensko.

 • 2014

  StrawberryDeer®

  Vznik a registrácia novej obchodnej značky vlastných okuliarových obrúb – StrawberryDeer®.

 • 2013

  Rozdelenie

  Rozhodnutie o rozdelení majiteľov spoločnosti na veľkoobchodný a maloobchodný segment.

 • 2010

  Shamir

  Spoločnosť Opti-Project s.r.o. sa stáva výhradným distribútorom okuliarových šošoviek pre Českú republiku a Slovensko.

 • 2009

  Slovensko

  Založenie dcérskej spoločnosti na Slovensku – Opti-Project SK s.r.o.

 • 2008

  OptiActive®

  Vznik novej obchodnej značky okuliarových šošoviek – OptiActive®.

 • 2006

  Okuliarové šošovky

  Rozhodnutie spoločnosti pre hlavný segment veľkoobchodu – okuliarové šošovky. Do spoločnosti vstupuje Stanislav Jahoda, DiS. na pozíciu výkonného riaditeľa.

 • 2000

  Založenie spoločnosti

  Bratia Otakar Frič ml. a Jaromír Frič po úspešnom fungovaní v maloobchode zakladajú veľkoobchodnú spoločnosť Opti – project s.r.o.

 • 1961

  Začiatok

  Otakar Frič st. sa stáva vedúcim predajne vtedy štátnej Oční optiky v Moravských Budějoviciach.

Máte záujem s nami spolupracovať?

Napíšte, zavolajte alebo sa u nás zastavte.

KONTAKTY