Autograph Intelligence™

cielené na vizuálny vek™

O produkte

Shamir Autograph Intelligence™ je jediná okuliarová šošovka na svete, ktorá zohľadňuje všetky individuálne parametre, dioptrickú korekciu a vizuálne potreby nositeľa vzhľadom na jeho adíciu a vek.

Najnovšie výskumy ukázali, že vizuálne správanie sa mení vzhľadom na náš vek. Na základe týchto zistení sa Shamir rozhodol riešiť tieto meniace sa potreby navrhnutím okuliarovej šošovky, ktorá vyhovuje týmto novým potrebám nositeľa.

Ako Vám môžeme pomôcť vybrať najlepšie progresívne šošovky tak, aby vyhovovali Vašim potrebám a nedošlo ku komplikáciám?

Aby sme túto otázku zodpovedali, Shamir sa rozhodol spustiť rozsiahly výskum – projekt využívajúci veľký objem dát a umelú inteligenciu. Skúmalo sa vizuálne správanie a preferencie presbyopov všetkých vekových kategórií, a to s ohľadom na ich Vizuálny vek™

Vizuálny vek™

je fyziologický vek oka (s požadovanou adíciou) a všeobecne je korelovaný s chronologickým vekom nositeľa

Cieľoví užívatelia


Bez ohľadu na vek

Shamir Autograph Intelligence™ je vhodný pre všetkých nositeľov progresívnych (multifokálnych) okuliarových šošoviek, či už začínajúcich alebo skúsených.

Nároční

Nositelia, ktorí požadujú maximálny zrakový komfort alebo najlepšie okuliarové šošovky na trhu.

S obtiažnym návykom

Vďaka širokému dizajnu sú progresívne okuliarové šošovky optimalizované tak, aby vyhovovali aj tým, ktorí nemajú radi zmeny.

Štandardné riešenie

Dnešné, tzv. „individuálne“ progresívne okuliarové šošovky sú „prispôsobené“ nositeľovi podľa vybranej obruby, životného štýlu a individuálnych parametrov.

Táto koncepcia „jedného dizajnu“ bez ohľadu na hodnotu adície poskytuje všetkým užívateľom rovnaké – univerzálne riešenie.

Výskum

Pri analýze našich očí sa sledujú rôzne pohľadové zóny a frekvencia ich používania presbyopmi vo veku od 40 do 80 rokov.

Medzi skúmané parametre patrí hlavne čítanie, práca s digitálnymi zariadeniami, prechod z jednej zóny na druhú a videnie do diaľky.

Mladí presbyopi

Potrebujú vhodné riešenie na prácu s digitálnymi zariadeniami a podporu dynamického videnia. Vzdialenosť do blízka je nižšou prioritou, pretože mladí presbyopi väčšinou čítajú na digitálnych zariadeniach.

Modernejší presbyopi

Vykazujú vyváženejšie potreby. Všetky oblasti ostrosti zraku majú viac-menej rovnakú dôležitosť.

Pokročilí presbyopi

Potrebujú vhodné riešenie pre pozeranie do diaľky a na blízko, pričom prechody ostrosti medzi vzdialenosťami strednej zóny a zóny na prácu s digitálnymi zariadeniami sú nižšou prioritou.

Inteligentná revolúcia

Shamir Autograph Intelligence™ je najinovatívnejší a najmodernejší koncept, ktorý využíva 12 unikátnych dizajnov, ktoré spĺňajú rozmanitosť a vizuálne potreby každého jedinca s ohľadom na hodnotu adície.

Týmto Autograph Intelligence™ poskytuje unikátne riešenie, ktoré potrebujú dnešní presbyopi všetkých vekových skupín.

Shamir Autograph Intelligence™

Optician Awards 2019 – Winner

najlepšia okuliarová šošovka roku 2019

Optician Awards je optická súťaž, ktorá sa organizuje každý rok v anglickom Birminghame, kde odborná porota po celý rok starostlivo hodnotí nové technológie a produkty prínosné pre svet optiky a optometrie od všetkých svetových výrobcov.

Vlastnosti okuliarovej šošovky

Striedanie vzdialeností
Mäkkosť dizajnu
Diaľka
Stred
Blízko

Benefity

Užite si všetky výhody a benefity, ktoré Vám prináša Shamir Autograph Intelligence™.

  • Vhodné pre všetkých nositeľov progresívnych okuliarových šošoviek
  • Unikátny dizajn prispôsobený veku a potrebám nositeľa
  • Extrémne jednoduchý návyk na progresívnu okuliarovú šošovku
  • Okamžité zaostrenie na každú vzdialenosť
  • Hladký prechod medzi zónami
  • Unikátny zážitok z videnia v akejkoľvek obrube
  • Využitie všetkých špičkových technológií Shamir

Technológia

Eye-Point Technology® III
Natural Posture™
IntelliCorridor™
As-Worn Quadro
Close-Up™
Eye-Point Technology AI™
Continuous Design Technology™
Visual AI Engine
viac informácií